W ramach Dni Języka Rosyjskiego oraz Kultury Słowiańskiej 9 czerwca odbyły się dwa ogólnopolskie konkursy on-line конкурс эссе oraz конкурс чтецов «Слова, идущие от сердца» zorganizowane przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.

W konkursie recytatorskim  uczestnicy zaprezentowali fragment prozy lub poezji w języku rosyjskim. Do tego konkursu z naszej szkoły przystąpiło pięcioro uczniów.

Paulina Zegadło z klasy 2aTE recytowała wiersz M. J. Lermontowa „Żagiel” i zajęła drugie miejsce.

Do konkursu na napisanie eseju, na jeden z wybranych tematów,  na poziomie średnio zaawansowanym (B1, B2) i zaawansowanym (C1,C2) przystąpiło ośmioro uczniów. Uczestnicy: Patrycja Owczarczyk (2b LO), Łukasz Dąbrowski (3a TE),  Kinga Szczygielska (2a LO), Kamila Wryk (1cLOp), Kamila Rosa (2a TE), Karolina Kajdanowicz (1c LOg)  otrzymali od organizatorów podziękowania i certyfikaty uczestnictwa. 

Uczniowie  na przygotowanie prac i wierszy mieli tylko trzy dni!!!

Serdecznie gratulujemy zwycięscy i dziękujemy wszystkim uczniom za ich wkład pracy związany z przygotowaniami do konkursów.

Nauczyciele języka rosyjskiego

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s