14 października 2021 r. obchodziliśmy Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej, który był pierwszym akcentem uroczystych obchodów 60-lecia Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie. Jak zauważył w swoim wystąpieniu starosta powiatu Mirosław Walicki „przez ostatnie dziesięciolecia absolwenci Ekonomika stanowili potencjał intelektualny, zawodowy i społeczny miasta oraz powiatu.”

Natomiast dyr. Marzena Tudek w swoim wystąpieniu podkreśliła, że „Od 60 lat szkoła jest świadkiem historii pisanej przez nas wszystkich – nauczycieli, uczniów, pracowników administracji, a także rodziców i przyjaciół szkoły. To w tej szkole na zawsze pozostanie ślad po waszych radościach, smutkach, nadziejach i marzeniach. W tym miejscu zostawiamy radość sukcesów i smutek po porażkach. Pozostawiamy cząstkę siebie.”

Dzisiaj Ekonomik to największa szkoła w powiecie garwolińskim, w której uczy się przeszło 1249 uczniów w 41 oddziałach. W dniu jubileuszu nie zabrakło gratulacji oraz odznaczeń. Senator Maria Koc wręczyła Medal „Pro Patria” przyzywany przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Z kolei samorząd województwa mazowieckiego przyznał szkole Medal „Pro Masovia”, który wręczyła dyrektor siedleckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Magdalena Sałata.

Podziękowania za budowanie pozycji szkoły trafiły do byłych dyrektorów – Klemensa Ptacha, Ryszarda Zawadki i Hanny Wilczek. Ostatnim punktem uroczystości było wmurowanie kapsuły czasu, w której znalazły się przedmioty przygotowane przez uczniów. Skrzynia ma być otwarta w roku 100-lecia istnienia szkoły w 2061 roku. O bogatej historii Ekonomika przypomnieli uczniowie w części artystycznej. Podczas powiatowych obchodów DEN nie mogło zabraknąć nagród starosty, którą w tym roku otrzymało 33 nauczycieli, w tym nauczyciele z naszej szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się 16 października 2021 roku.