Przed nami ważna data  Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym dniu chcemy podkreślić wagę podpisanej 10 grudnia 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.Dlaczego jest tak ważna? Bo przypomina nam, że spisane w Deklaracji prawa przynależą każdemu człowiekowi, bez względu na to, kim jest i jaki jest, bez względu na to, co zrobił, w jakiej jest sytuacji i jakie wyznaje poglądy.

Wiedzą o tym też uczniowie klasy 3dLO(g) oraz 1aLO, którzy w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie i zajęć dodatkowych, uczestniczyli w warsztatach o prawach człowieka. W ich efekcie powstał plakat, z pomocą którego chcemy przypomnieć całej społeczności szkolnej prawa człowieka sformułowane w Deklaracji. Znajdziecie go na tablicy przy wejściu do Izby Pamięci. Zapraszamy do lektury!
Organizatorką akcji była p. Agnieszka Czypionka.