1 czerwca 2022 r. oficjalnie zakończył się Turniej o Puchar Dyrektora  w piłce koszykowej. Do rozgrywek zgłosiło się blisko 20 zespołów. System rozgrywek wyłonił najlepszą czwórkę 2TI,  2TGiPC, 2TE i 1OP LO z Ukrainy.

Mecze finałowe były bardzo zacięte i miejscami bardzo wyrównane. Mecz 3TIg z 2TE zakończył się wynikiem 13:12. Kolejny ciekawy mecz rozegrali uczniowie klasy przygotowawczej  z 2TGiPC. Przy wyniku 13:13 i na dwie sekundy przed końcem meczu lider zespołu z Ukrainy Walerii Kolotiuk brawurową akcją doprowadził do zwycięstwa, ustalając wynik na 15:13. Podsumowując  turniej należy podkreślić zaangażowanie młodzieży w rozgrywki, kulturalne sportowe zachowanie na boisku i  oczywiście wspaniałą  zabawę kibiców.

Kolejność klas w rozgrywkach:

1 miejsce 3TIg

2 miejsce 2TE

3 miejsce Oddział Przygotowawczy  z Ukrainy

4 miejsce 2TGiPC

Nagrody dla najlepszych czterech zespołów ufundowane zostały przez Komitet Rodzicielski. Jednak jedną z nagród był mecz najlepszego zespołu z reprezentacją nauczycieli. Zwycięstwo na swoim koncie zapisali pedagodzy 56:42. Dziękujemy wszystkim zespołom  za udział w turnieju i życzymy sukcesów już w przyszłej edycji rozgrywek.

Organizator turnieju Mariusz Mikulski