Przed Maturzystami ważny i pracowity okres. Zbliżający się egzamin maturalny jest podsumowaniem Ich ciężkiej pracy oraz krokiem milowym w wyborze drogi zawodowej. Aby dobrze przeżyć ten czas 4 listopada 2023 r. odbyła się Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę, którym towarzyszyli wychowawcy: p. Marzena Mikulska, p. Małgorzata Mąkosa oraz katecheci wraz z ks. Pawłem Wojdatem. Po przybyciu na miejsce był czas na poznanie historii klasztoru na Jasnej Górze i zwiedzania muzeum sztuki wotywnej.

 

W Kaplicy Różańcowej Maturzyści uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu, a w Kaplicy Matki Bożej we mszy świętej, która była sprawowana w ich intencji. Pod Drodze Krzyżowej o godzinie 21 w Kaplicy Cudownego Obrazu uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. Jednodniowe rekolekcje na Jasnej Górze to świetna okazja do zebrania myśli, refleksji nad wyborem dalszej drogi życiowej a przede wszystkim oddania swoich egzaminów, spraw i intencji w ręce Pana Boga.