Ułatwienia dostępu

  • Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Ogólnopolska Akcja Czytamy z Sercem

9 października 2025 r. w bibliotece szkolnej zostało przeprowadzone spotkanie czytelnicze w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytamy z Sercem. Inicjatorką przedsięwzięcia w naszej szkole jest p. Jolanta Matysiak, opiekunka koła biologicznego.

Podczas spotkania młodzież miała okazję poznać fragmenty książki Tamsyn Murray „Drugie bicie serca”przedstawiające losy Jonnego, który większość swojego życia spędził w szpitalu, czekając na przeszczep serca i szansę na nowe życie. Drugą książką była „Kronika medycyny”, z której przeczytano informacje dotyczące transplantacji narządów. Wydarzenie miało na celu promowanie literatury i czytelnictwa, poszerzenie wiedzy na temat serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych. Lektorkami były uczennice z 2cLO: Zuzanna Miszta, Natasza Brodowska, Daryna Fedosiuk, Antonina Rękawek, Amelia Wielgosz. Można też było wypożyczyć książki z sercem w tytule zakupione w ramach NPRCZ 2.0.

/

nprcz logotyp poziomy rgb2

 

rekrutacja

Plan lekcji 1

wirtualna gazetka szkolna1

 bip logo1

tarcza

Librus1

katalog biblioteka

Podroze z klasa