29 września 2025 r. obchodziliśmy w naszej bibliotece Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W wydarzeniu udział wzięła klasa 2cLO razem z wychowawczynią p. Jolantą Matysiak.
W rolę lektorek wcieliły się uczennice: Natalia Proczek, Zuzanna Miszta, Marta Górska, Katarzyna Jałoszewska i Daryna Fedosiuk, które pięknie odczytały fragmenty wybranych przez siebie książek. Zaprezentowano różne gatunki, od literatury młodzieżowej E. Doom pt. Rzeźbiarz łez, romans A. Karpińskiej pt. Nie wolno mi kochać ciebie, po fantasy M. Mortki pt. Mroźny szlak i M.A. Kuzniar Zaklęta w łabędzia , a także horror S. Dardy pt. Słoneczna dolina. Dzięki takim spotkaniom młodzież ma okazję zapoznać się z bogatą ofertą naszej biblioteki i znaleźć coś interesującego dla siebie. Koordynatorki akcji: p. Edyta Kacprowicz i p. Agnieszka Karwowska.
/









