Uczniowie 1d LO (profil ekonomiczno-menadżerski) uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej, która połączyła świat finansów z ważną lekcją historii. W ramach projektu Złote Szkoły NBP uczniowie odwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
Wyjazd był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu ekonomii i finansów oraz poznania funkcjonowania jednego z najważniejszych elementów rynku kapitałowego w Polsce. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja dotycząca zasad inwestowania oraz ryzyka związanego z podejmowaniem decyzji finansowych. Wizyta była nie tylko wartościową lekcją ekonomii, ale także inspiracją do rozwijania zainteresowań związanych z finansami. Uczestnicy wrócili z nową wiedzą, która może okazać się przydatna w przyszłości, zarówno w życiu codziennym, jak i w planowaniu kariery zawodowej.
Drugim, równie ważnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Muzeum mieści się w budynku dawnego więzienia mokotowskiego, gdzie w czasach PRL przetrzymywano i torturowano osoby walczące o wolność Polski. Spacer po jego salach i celach pozwala poczuć atmosferę tamtych wydarzeń, zastanowić się nad pojęciem patriotyzmu i wolności oraz lepiej zrozumieć trudne wybory ludzi w czasach totalitaryzmu. To była wyjątkowa lekcja historii, która naprawdę zostaje w pamięci.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie Jolanta Konarzewska i Agnieszka Czypionka.








