W dniach 19 i 20 marca 2026 r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne , w których uczestniczyli zainteresowaniu uczniowie. Poprowadził je ks. Marcin Wesołowski. Był to czas wyciszenia, wspólnej rozmowy oraz pogłębienia wiedzy na temat wartości istotnych w codziennym życiu.
Prowadzący poruszył zagadnienia związane z emocjami, rozumem i wolą. Mieliśmy okazję zastanowić się, jak ważna jest równowaga między uczuciami a racjonalnym podejmowaniem decyzji. Zwrócił również uwagę na znaczenie silnej woli, która pomaga wybierać właściwe rozwiązania nawet w trudnych sytuacjach.
Drugim omawianym tematem była kwestia radzenia sobie z pokusami i wyzwaniami. Rozważania pokazały, że każdy człowiek doświadcza trudnych momentów, jednak dzięki wytrwałości i konsekwencji można je przezwyciężać. Była to inspiracja do pracy nad sobą i własnymi postawami.
Dziękujemy prowadzącemu za przeprowadzenie spotkań. Były one wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło spojrzeć na własne życie z innej perspektywy oraz wzmocnić się w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji.








