W dniach 7–10 maja 2026 r. uczniowie Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej: Aleksandra Korulczyk (2TGI), Maja Matuszewska (2TGI), Antoni Bielecki (3TGIPC) i Wiktoria Galas (4bTGiPC) (op. Bogusława Bogucka) uczestniczyli w wyjeździe na Międzynarodowe Targi INTERPACK w Düsseldorfie zorganizowanym przez Polską Izbę Druku.
Są to największe na świecie targi z zakresu opakowań, co jest jedną z dziedzin grafiki i poligrafii. Stanowią forum innowacji i prezentują najnowsze technologie. Podczas wyjazdu reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach, wykładach i prezentacjach branżowych polskich i zagranicznych firm z zakresu poligrafii i techniki pakowania z całego świata. Poszerzyli horyzonty wiedzy zawodowej, a także nawiązali kontakty z przedstawicielami firm otrzymując od nich zaproszenia do dalszej współpracy. Zintegrowali się również z uczniami z innych szkół w Polsce o podobnym profilu kształcenia oraz otrzymali cenne rady i wskazówki od studentów w zakresie dalszego rozwoju zawodowego w dziedzinie poligrafii. Wyjazd był kolejnym sukcesem naszej współpracy z Polską Izbą Druku. Aleksandra Korulczyk i Maja Matuszewska dotarły do finału konkursu na projekt prototypu opakowania w Branżowym Centrum Umiejętności w Opolu. Z kolei Antoni Bielecki i Wiktoria Galas zostali finalistami Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Poligrafii „Druk-To-My”. Tytuł finalistów zdobyli również: Bartłomiej Szymczak (3TGiPC), Aleksander Szymborski (3TRek), Jan Jasiński (4TGiPC) oraz Zuzanna Rodak (4aTGiPC). Nasza szkoła została doceniona za wkład i otrzymała I miejsce wśród szkół zaangażowanych w organizację olimpiady. Dzięki tym działaniom mogliśmy zmotywować uczniów do samokształcenia zawodowego, kreatywności i aktywności. Poznaliśmy Opole oraz Dusseldorf. Gratulujemy uczniom chęci do działania i życzymy dalszych sukcesów.








