Informacja na temat zasad udzielania pomocy uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w roku 2025.
Ułatwienia dostępu
Informacja na temat zasad udzielania pomocy uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w roku 2025.
1 września przywitał nas pochmurną aurą ale pogoda ducha, radość ze wspólnego spotkania po wakacjach towarzyszyły wszystkim zebranym podczas inauguracji roku szkolnego. Pani dyrektor, Marzena Tudek, przywitała wszystkich uczniów, szczególnie tych, którzy w tym roku zaczynają naukę w naszej szkole, życząc zebranym sukcesów, nowych przyjaciół oraz odwagi w podejmowaniu wyzwań.

Dziś rozbrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym a cała społeczność zebrała się na sali gimnastycznej by świętować zakończenie roku szkolnego. Podczas uroczystości uczniowie z najlepszymi wynikami odebrali nagrody wręczone przez Panią Dyrektor Marzenę Tudek, Panią Starostę Powiatu Garwolińskiego Iwonę Kurowską, Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Anetę Rosę-Stermach.
W Zespole Szkół nr 1 w Garwolinie 24 czerwca 2025 r. odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Dzień Projektów pod inspirującym hasłem „Nie bój się chcieć”. Podczas uroczystej gali podsumowano całoroczną pracę zespołów projektowych, które z pasją i zaangażowaniem realizowały swoje pomysły. To był czas prezentacji efektów, ale też inspiracji dla innych. Przez cały rok uczniowie pracowali rozwijając autorskie pomysły i biorąc udział w programach, które realnie wpływają na ich rozwój – osobisty, zawodowy i społeczny.
24 czerwca 2025 r. podczas Dnia Projektów wręczono certyfikaty oraz podsumowano realizację projektu Erasmus+. Uczniowie technikum ekonomicznego i technikum informatycznego, którzy odbyli praktyki zagraniczne w ramach projektu Erasmus+ 2024-1-PL01-KA121-VET-000209782, mieli okazję poznać odmienne realia rynku pracy w Hiszpanii oraz rozwijać swoje kompetencje językowe i społeczne. Czas spędzony w Andaluzji pozwolił im odkrywać kulturę, tradycje i piękno regionu.
Z dumą informujemy, że uczennica Maja Miszkurka (2 TE), zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Savoir-vivre na co dzień” (op. Małgorzata Wójcik-Wojciechowska). Konkurs miał na celu promowanie zasad dobrego wychowania, kultury osobistej i etykiety w życiu codziennym.
W dniu 13 czerwca wszystkie klasy pierwsze brały udział w szkoleniu strzeleckim. w ramach podstawy programowej z Edukacji dla Bezpieczeństwa (op. Agnieszka Sadowska-Janiec). Najlepiej wypadli uczniowie: Joanna Kołaczek (1aLO), Franciszek Jaskólski (1bLO), Maciej Rękawek (1cLO), Martyna Bartoszewska (1TERach), Aleksandra Dąbrowska (1TGI), Szymon Domaszczyński (1TRek).
Bartłomiej Szostak (2TRach) godnie reprezentował naszą szkołę 13 czerwca b.r. podczas XIV Mistrzostw Szkół w Rummikub w Gnieźnie. W rywalizacji, w której wzięło udział aż 161 uczestników, Bartłomiej zajął 63. miejsce.
Nauczycielka naszej szkoły pani Iwona Jończyk wzięła udział w IX edycji konkursu na scenariusz zajęć „Lekcje o Mazowszu” i zajęła III miejsce w kategorii dla „3 etapu edukacyjnego”. Tegoroczna edycja miała temat: „Życie codzienne na Mazowszu”. Nagrodzone prace będą wydane w publikacji „Lekcje o Mazowszu”, ogólnie dostępnej i potrzebnej do realizacji zajęć przedmiotowych i wychowawczych w formie gotowych scenariuszy i załączników.