Ułatwienia dostępu

  • Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5
Kreatywny Ekonomik! Zdecydowanie Tak!

W ramach promocji naszej szkoły została stworzona gra terenowa. Do udziału w niej jako pierwszych, zaprosiliśmy uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie, którzy zostali podzieleni na pięć drużyn. Ich zadaniem było odnalezienie piętnastu stanowisk, na których należało odpowiedzieć na pytanie lub wykonać zadanie. Za prawidłową odpowiedź otrzymywali literkę, a aby zakończyć grę, należało na mecie ułożyć hasło finałowe.

Fizyka bez tajemnic

4 kwietnia 2024 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku (op. Wioletta Sybilska-Dłubak, Małgorzata Mąkosa, Elżbieta Nomirska). Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w wykładach: „Promieniotwórczość – promieniowanie jonizujące (rodzaje, własności, obecność w środowisku, skutki, ochrona)” oraz „Budowa i zasada działania oraz zastosowanie reaktora jądrowego” oraz różnorodnych ćwiczeniach podczas zajęć laboratoryjnych.

Brązowy medal w turnieju piłki nożnej halowej

W 8 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie został rozegrany turniej piłki nożnej halowej w ramach Powiatowych Igrzysk Szkół Ponadpodstawowych.  Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Rafał Talarek,  Filip Świętulski, Bartosz Grędzik, Mateusz Kot, Maciej Poreda, Szymon Winek, Jakub Trzaskowski, Mateusz Witak, Rafał Wielgosz oraz Szymon Kwaśnik (trener Piotr Mucha) po bardzo zaciętych meczach wywalczyła trzecie miejsce.

Gratulujemy

Kurs samoobrony dla kobiet

11 kwietnia 2024 r. z inicjatywy uczennic realizujących projekt przeMOCni w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii został zorganizowany kurs samoobrony, który poprowadził p. Tomasz Wójcik, trener personalny.\

I Szkolny Rummikub Day w Ekonomiku

W poniedziałek 25 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się I Turniej w Rummikub. Bardzo nam miło, że to wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem młodzieży. W turnieju wzięło udział 54 uczniów! Każdy z graczy rozegrał trzy rundy po trzy gry, a następnie został wyłoniony stolik finałowy. Po czterech emocjonujących grach zwycięzcą został Michał Kuszpit (2TRach).

Słodziutcy o cichej epidemii

Kolejny projekt realizowany w Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Zespół w składzie: Małgorzata Sękulska, Agata Gałązka, Marta Krogulec oraz Oliwia Korgól podjął decyzje o realizowaniu projektu „Słodziutcy” w kategorii reklama społeczna. Ich mentorką jest niezawodna p. Agnieszka Karwowska. Myślą przewodnią projektu jest hasło „BEZ SŁODZENIA”. „Głównym celem jest promowanie wśród młodzieży postaw prozdrowotnych. Uświadamianie młodym ludziom, że ważne jest co jedzą i jak jedzą jest dla nas priorytetem.” – mówi liderka projektu Małgorzata Sękulska.

Praktyki zawodowe uczniów w Hiszpanii

Uczniowie Technikum nr 1  podnosili swoje kompetencje miękkie podczas zagranicznych praktyk w ramach projektu Erasmus + 2023-1-PL01-KA121-VET-000126609, rodzaj działania: kształcenie i szkolenie zawodowe. Kwota dofinansowania 56 566 EUR. Od 26 lutego do 8 marca 2024 r. ośmiu uczniów 4 klasy technikum rachunkowości  odbywało praktyki w hiszpańskich firmach  w Walencji pod opieką p. Elizy Kuźmy. Oczywiście przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego zawodowego i podstaw języka hiszpańskiego.

Koordynator ds. standardów ochrony małoletnich

Pani Anna  Przybysz

  • kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • kontakt telefoniczny: 25 682 30 71 wew. 12

Standardy ochrony małoletnich

 

Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej

8 kwietnia 2024 r. z inicjatywy uczniów realizujących projekt NIEzapomniana muzyka odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i średnich. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, który ufundował nagrody.

Warsztaty  o bezpieczeństwie w sieci

4 kwietnia 2024 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne „Bezpieczeństwo w sieci”, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych liceum (1a, 1c) i technikum (1TI) oraz uczniowie klasy 2TI Sierżant sztabowa Karolina Lipiec z Komendy Powiatowej w Garwolinie przedstawiła, nie tylko zachowania niebezpieczne wśród nieletnich w siec, lecz także konsekwencje jakie z tego wynikają.

 

rekrutacja

Plan lekcji 1

wirtualna gazetka szkolna1

 bip logo1

tarcza

Librus1

katalog biblioteka

Podroze z klasa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności