Ułatwienia dostępu

  • Slajd3
  • Slajd2
  • Slajd1
Dzień Otwarty w bibliotece

13 kwietnia 2024 r. odbył się Dzień Otwarty Szkoły. W tym roku przygotowano wyjątkowe stoisko, po raz pierwszy, oprócz zakładek do książek, znalazły się na nim pięknie wykonane przez p. Edytę Kacprowicz breloczki. Oczywiście nasz księgozbiór wzbudził ogromne zainteresowanie wśród ósmoklasistów.

Spotkanie autorskie z mistrzem kryminału

10 kwietnia 2024 r. Agnieszka Karwowska wzięła udział w spotkaniu autorskim z Maxem Czornyjem organizowanym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie. Autor bestselerowych powieści uchylił rąbka tajemnicy na temat swojego warsztatu.

Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

25 marca 2024 r. uczniowie 1TGiPC pod opieką p. Dominiki Kani i p. Barbary Jastrzębskiej wzięli udział w warsztatach w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Filia w Garwolinie. To kolejne spotkanie z cyklu "Biblioteka bez tajemnic", które przybliża uczniom metody wyszukiwania informacji w zbiorach bibliotecznych.

Wielkanocna akcja świąteczna

Biblioteka Szkolna, jak co roku, przeprowadziła akcję świąteczną "Skocz po książki do bibliotece." Dla każdego czytelnika były przygotowane zakładki świąteczne i słodycze.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W tolkienowskim świecie data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia obchodzono upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień. J. R.R. Tolkien, to angielski pisarz, wykładowca uniwersytecki, jest jednym z najchętniej czytanych pisarzy na świecie a także największym autorem fantastyki. Stworzony przez niego świat do dziś tętni życiem a jego twórczość wciąga czytelnika w każdym wieku.

Spotkanie autorskie

22 marca 2024 r. odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Włodarczyk w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Garwolinie, które było niezwykłym doświadczeniem! Wybitna dziennikarka i reporterka, znawczyni Rosji, podzieliła się z nami swoją pasją i wiedzą na temat tego fascynującego kraju. Jej książki „Nie ma jednej Rosji” oraz „Szalona miłość chcę takiego jak Putin”, rzucają zupełnie nowe światło na różnorodność i złożoność rosyjskiej kultury i społeczeństwa.

Konferencja Bibliotekarzy Powiatu Garwolińskiego

13 marzec 2024 r. mieliśmy przyjemność zorganizować Konferencję Bibliotekarzy Powiatu Garwolińskiego we współpracy Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej. Filia w Garwolinie. Agnieszka Karwowska w swoim wystąpieniu „Słodkiego miłego życia z czekoladą, cukrem i kawą do picia — historia ludzkich słabości” przedstawiła, jakim delicjom ludzie nie mogli się oprzeć dawniej i dziś.

Akcja Walentynkowa

Biblioteka Szkolna przeprowadziła akcję "Łączy nas miłość do książek", w czasie której można było otrzymać zakładkę walentynkową i poczęstować się cukierkiem. Dziękujemy, że Byliście z nami.

Literaccy Patroni roku 2024

Jak każdego roku Sejm i Senat RP wybierał literackich patronów roku. Rok 2024 poświęcony został twórczości wybitnych twórców takich, jak: Czesław Miłosz, Marek Hłasko, Witold Gombrowicz i Melchior Wańkowicz. 

Święta z książką

Biblioteka Szkolna przeprowadziła akcję "Święta z Książką", w czasie której przygotowane były zakładki świąteczne i cukierki dla wszystkich Czytelników wypożyczających książki. Akcja zakończyła się sukcesem, zakładki i cukierki rozdane, ale książek mamy jeszcze dużo. Zapraszamy!

 

Plan lekcji 1

wirtualna gazetka szkolna1

librus2

itszkola

mol net plus