Ułatwienia dostępu

  • Slajd3
  • Slajd2
  • Slajd1

Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku, w drugim miesiącu, drugim tygodniu lutego oraz drugim dniu tygodnia (wtorek) odbywa się Europejski Dzień Bezpiecznego Internetu. Na szkolnej auli odbyły się dwa wykłady dotycząca bezpieczeństwa młodzieży w internecie które poprowadził p. Wojciech Zieliński.

Pierwszy wykład dla klas pierwszych dotyczył tematu: „Gry on-line w świecie bezpiecznego Internetu”. Zwrócona została uwaga na problemy, niebezpieczeństwa i zagrożenia czyhające na nastolatków którzy coraz więcej czasu spędzają przed ekranami. Równie ważnym aspektem było pokazanie rozwiązań i uświadomienie uczniów w jaki sposób mogą bardziej świadomie korzystać z dobrodziejstw gier on-line.

Drugi wykład skierowany był do uczniów którzy wchodzą w pełnoletność. Wraz z nabyciem praw jako „osoba dorosła”, młodzież zaczyna zakładać pierwsze konta bankowe, zarabiać i dysponować w pełni odpowiedzialnie za swój budżet. Dlatego tak ważne było poruszenie tematu „Zagrożenia w świecie rynków finansowych”. Celem było uświadomienie uczniów, że szukanie szybkiego i łatwego zarobku na giełdach finansowych wcale nie jest ani łatwe, ani szybkie a wręcz przeciwnie (wg. oficjalnych informacji 78% inwestorów TRACI swoje fundusze).

Oprócz wykładów można również zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi bezpieczeństwa w grach, wiszącymi na tablicy na głównym holu.

 

rekrutacja

Plan lekcji 1

wirtualna gazetka szkolna1

librus2

itszkola

mol net plus