Ułatwienia dostępu

  • Slajd3
  • Slajd2
  • Slajd1
Festiwal Tradycji i Kultury Garwolina

19 maja 2024 r. na ulicy Senatorskiej, odbył się Festiwal Tradycji i Kultury Garwolina. Jak co roku celem imprezy było pokazanie różnorodności garwolińskiego dziedzictwa kulturowego. Tegoroczne wydarzenie utrzymane było w klimacie lat pięćdziesiątych. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w świętowanie przygotowując stoisko, gdzie mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę fotograficzną „Ocalić od zapomnienia” przedstawiającą most na rzece Wildze oraz zdjęcia z kronik szkoły.

Ekonomik w podróży – aktywna integracja

14 maja 2024 r. uczniowie klasy 2 technikum ekonomicznego (op. Maria Kowalczyk, Anna Przybysz) wzięli udział w wycieczce sportowo–integracyjnej na Paintball w Miastkowie Kościelnym. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, lecz także kształtowanie umiejętności pracy w grupie – budowanie teamu, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, upowszechnianie sportu, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Święta majowe

30 kwietnia 2024 r., nasza szkoła uczciła Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w ramach akcji „Dumni z Biało-Czerwonej”. Uczniowie aktywnie włączyli się w obchody wykonując sobie zdjęcia na tle Flagi Polski, które zostały wykorzystane do stworzenia filmu upamiętniającego to wyjątkowe święto. Ten niezapomniany projekt był wyrazem szacunku dla symboli narodowych oraz okazją pokazania miłości do Ojczyzny.

Targi Edukacyjne dla ósmoklasistów

30 kwietnia 2024 r. wzięliśmy udział w targach edukacyjnych w Szkole Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego w Górznie. Na przygotowanym stoisku ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną II  Liceum Ogólnokształcącego i Technikum nr 1, kształcące w  zawodzie technik ekonomista, rachunkowości, informatyk, reklam, grafiki i poligrafii cyfrowej.

Pożegnanie wicedyrektora Tomasza Turka

26 kwietnia 2024 r. nie  tylko żegnaliśmy maturzystów ale również Wicedyrektora Tomasza Turka, który wkrótce przystąpi do nowego etapu swojej kariery zawodowej, po wielu latach oddanej pracy w naszej szkole.  Przez wiele lat był nie tylko dyrektorem, ale także sercem i duszą naszej placówki edukacyjnej. Jego niezwykłe zaangażowanie, pasja do nauczania oraz troska o dobro uczniów, nauczycieli i personelu szkoły uczyniły go niezapomnianą postacią w naszej społeczności.

Pożegnanie Maturzystów

Z radością informujemy, że 26 kwietnia 2024 r. Maturzyści zakończyli rok szkolny 2023/2024, a tym samym naukę w naszej szkole, z wieloma sukcesami. Mimo wyzwań nasi Uczniowie wykazali się determinacją, siłą ducha oraz zaangażowaniem w naukę. Zakończenie roku szkolnego to czas refleksji nad osiągniętymi celami i planami na przyszłość.

Sukces w powiatowym konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że uczniowie Ekonomika zostali docenieni w konkursie  na „Postać z mojej ulubionej bajki". Do  w Garwolinie wpłynęło ponad 140 przepięknych prac z których wyłoniono zwycięzców: I miejsce Amelia Parzyszek (2bLO) za pracę „Przyjaciel Mikiego z  bajki Klub przyjaciół Myszki Miki" (op. Kinga Dębska).

Obchody Dnia Ziemi

24 kwietnia 2024 r.  uroczyście celebrowaliśmy przypadający co roku na 22 kwietnia Dzień Ziemi. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów był plastik oraz problemy z jego utylizacją. XXI wiek to przede wszystkim rozwój inżynierii i technologii. Wiąże się to z ogromną produkcją i jeszcze większą konsumpcją wszelkich wytworów ludzkiego geniuszu. Z jednej strony taka rzeczywistość ułatwia nam życie i otwiera ogromne możliwości, z drugiej  stwarza różnego rodzaju zagrożenia.

Ekonomik w Europarlamencie

W dniach 22 – 24 kwietnia uczeń naszej szkoły Aleksander Szeląg (2aTGiPC) wraz z p. Bogusławą Bogucką, dzięki uprzejmości europosła p. Adama Bielana, mogli uczestniczyć w wycieczce do Europarlamentu w Strasburgu. Wyjazd był nagrodą za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Mazowsze skrzynia skarbów. Między zielenią a zabytkami.” W trakcie transferu z lotniska w Bazylei do Strasburga zwiedzili górę i klasztor św. Otylii - patronki Alzacji, położoną niedaleko miasteczka Obernai.

 

rekrutacja 

Plan lekcji 1

wirtualna gazetka szkolna1

librus2

itszkola

mol net plus