W dniach 24-25 kwietnia 2026 r. odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Z Czarnego Krążka" w Pionkach. Miło nam poinformować, że Emilia Głodek (3bLO) uzyskała 1 miejsce wykonując piosenkę „Boskie Buenos” z repertuaru zespołu „Maanam”.
Ułatwienia dostępu
W dniach 24-25 kwietnia 2026 r. odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Z Czarnego Krążka" w Pionkach. Miło nam poinformować, że Emilia Głodek (3bLO) uzyskała 1 miejsce wykonując piosenkę „Boskie Buenos” z repertuaru zespołu „Maanam”.
22 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Ziemi. Był to dzień pełen wartościowych inicjatyw, inspirujących spotkań oraz działań promujących postawy proekologiczne i prozdrowotne.
22 kwietnia 2026 r. miłośnicy języka niemieckiego (op. Ewa Chodakowska, Barbara Jastrzębska) uczestniczyli w wykładzie oraz zajęciach językowych zorganizowanych przez UMCS na Wydziale Filologicznym. Warsztaty „Tłumaczenie komiksu – pestka czy twardy orzech do zgryzienia?” oraz „Zapożyczenia, teksty paralelne i sztuczna inteligencja, czyli o pomocach w pracy tłumacza” spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów.
24 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów. W tym wyjątkowym dniu mury „Ekonomika” opuściło aż 294 absolwentów, tym samym rozpoczynając nowy etap w swoim życiu. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Iwona Kurowska, a także przedstawiciele Rady Rodziców – Aneta Rosa-Starmach oraz Jacek Dębek.
22 kwietnia 2025r. w Żelechowie odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w piłce nożnej dziewcząt. W turnieju rywalizowały 4 drużyny, które grały ze sobą w systemie „ każdy z każdym”.
28 kwietnia 2026 r. odbędzie się konferencja inaugurująca działania Specjalistyczne Centrum Wspierania Edukacji Włączającej (SCWEW), którego głównym beneficjentem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Trzciance. Szczegółowe informacje o wydarzeniu w artykule.
22 kwietnia 2026 r. odbył się finał Mistrzostw Powiatu Garwolińskiego w piłce siatkowej chłopców! Tegoroczna edycja nie miała wyraźnego faworyta, a mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Po niezwykle wyrównanej rywalizacji zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach odniósł KLO Garwolin – serdeczne gratulacje!
II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 zostało włączone do projektu realizowanego przez Powiat Garwoliński, którego celem jest wspieranie edukacji włączającej. W ramach tego projektu powstało Specjalistyczne Centrum Wspierania Edukacji Włączającej (SCWEW), którego głównym beneficjentem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Trzciance.
21 kwietnia 2026 r. odbył się finał Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły w piłce koszykowej. W rozgrywkach wzięło udział aż 16 zespołów, a rywalizacja dostarczyła wielu emocji i sportowych wrażeń. Do najlepszej czwórki awansowały klasy: 4TE, 3TE, 3TRach oraz 3TRek.
Za nami wyjątkowy czas pełen życzliwości, uśmiechu i dobrych gestów. Przez cały tydzień nasza szkoła wypełniła się pozytywną energią, a inspirujące cytaty o dobroci towarzyszyły nam każdego dnia. Akcję zorganizowali Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas nr 134.
9 kwietnia 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Szachowym „Konik Szachowy”. Zadanie polegało na rozwiązaniu trzydziestu zadań szachowych w czasie sześćdziesięciu minut. Z ogromną dumą informujemy, że nasza drużyna w składzie: Kacper Kowalski (3TI), Damian Sobiech (3TI), Jakub Niewiadomski (3TE), Szymon Rychlica (1dLO), Maciej Jałocha (3TE) zdobyła I miejsce w Polsce oraz I miejsce w rankingu europejskim.